Ostatni dzień zgłoszeń do 16. edycji konkursu APH

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 23:59 mija termin zgłaszania prac do 16. edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Po tym czasie panel konkursowy zostanie zamknięty.
Strona, przez którą należy wysyłać zgłoszenia, to:  www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs

Jury konkursu ogłosi grupę finalistów 28 kwietnia br. Ich prace zostaną pokazane 27 czerwca br. na wystawie finałowej w nowym pawilonie wystawienniczym Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie – Muzeum nad Wisłą.

Nagrody dla laureatów konkursu to: rezydencja artystyczna w Nowym Jorku i rezydencja artystyczna w Walencji. Ponadto, jeden z finalistów otrzyma komercyjne zlecenie na artystyczną koncepcję raportu rocznego Grupy ERGO Hestia. Zwycięzcy konkursu otrzymają również możliwość wystaw porezydencyjnych w stołecznych galeriach, a prace wybranych finalistów są cyklicznie pokazywane w warszawskim Pawilonie Sztuki ERGO Hestii.

Konkurs APH kierowany jest do studentów III, IV i V roku wszystkich wydziałów artystycznych w Polsce. Na konkurs można nadsyłać prace z obszarów: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance.

—————————————————————————————————————————————————————-

Prace finalistów i laureatów konkursu APH prezentowane są szerokiej publiczności w różnych regionach w kraju. Obecnie, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, trwa wystawa „Jednoczesność zdarzeń”. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wernisażuwystawy TUTAJ.

—————————————————————————————————————————————————————-

Informacje o konkursie: