Wernisaż wystawy 4. Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego

Zapraszamy na wernisaż wystawy 4. Studenckiego Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2017 4. SBMFR 2017

Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie jako partner wydarzenia serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy konkursowej – 4. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego 2017 4. SBMFR 2017 i wręczenie nagród laureatom, które odbędzie się 19 maja 2017 r., o godz. 18.00 w Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Biennale jest czwartą edycją konkursu na małą formę rzeźbiarską im. prof. Józefa Kopczyńskiego. Konkurs dedykowany jest pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga dawnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu w latach 1955 – 2006 (obecnie Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów szkół wyższych. Propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej.

4 SBMFR