Finisaż wystawy „Gravitas”

W Galerii Promocyjnej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zakończyła się wystawa „Gravitas”, na której prezentowane były prace powstałe podczas Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Gravitas”. Wydarzenie to miało miejsce w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w czerwcu 2016 r.

ASP w_Krakowie_01

ASP w_Krakowie_02

Uczestnikami sympozjum byli studenci i pedagodzy z trzech uczelni: Saimaa University of Applied Sciences z Finlandii, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Uroczysty finisaż odbył się 18 maja 2017 r. i oprócz artystów biorących udział w wystawie uczestniczyli w nim także: Prorektor ds. Studenckich dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, Dziekan Wydziały Rzeźby dr hab. Ewa Janus, prof. ASP, Prodziekan Wydziału Rzeźby dr Marcina Nosko oraz delegacja z Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie w składzie: Prorektor ds. Ogólnych prof. dr hab. inż. Mirosław Karbowniczek, prof. dr hab. inż. Jacek Rajchel oraz Paweł Myśliwiec Kierownik Działu Obsługi Uczelni.