Wystawa ,,INITIUM’’ na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Koło Artystyczno-Naukowe ,,Stone Age’’ działające przy Wydziale Rzeźby zaprasza na wystawę ,,INITIUM’’, która odbędzie się 22-25 listopada w trakcie Targów STONE na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Targi STONE w Poznaniu odbywają się w nowoczesnych i przestrzennych pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności. Główny trzon targów  stanowią ekspozycje wystawców z Polski i zagranicy. STONE to także ciekawy merytorycznie program wydarzeń i konferencji poruszających aktualne problemy branży. Rokrocznie ekspozycję odwiedza kilka tysięcy zwiedzających.

INITIUM – w języku łacińskim oznacza „początek, źródło, zaczątek, wprowadzenie, wstęp”. Przez kamień jako esencjonalną materię rzeźbiarską, uczestnicy wystawy wskazują na mit i znaczenie
„ początku”, który podobnie jak kamień leży u podstaw naszej cywilizacji.

Prace prezentowane na wystawie powstały w Pracowni Rzeźby w Kamieniu Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz podczas Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „INITIUM”, które odbyło w dniach 12-30.06.2017 r. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

W sympozjum wzięli udział studenci-członkowie Koła Artystyczno-Naukowego ,,Stone Age” działającego przy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Wydziale Rzeźby oraz studenci z SAIMAA University of Apllied Sciences (Imatra Finlandia), Helsinki Academy of Fine Arts (Helsinki Finlandia) i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Studenci tworzyli stworzyli prace z kamienia pod kierunkiem ad. dr. Marcina Nosko prowadzącego pracownię Rzeźby w Kamieniu i opiekuna Koła Artystyczno-Naukowego ,,Stone Age” oraz opiekuna grupy studentów asystenta mgr. Marcina Smosny.