Konkursu na opracowanie koncepcji pomnika Józefa Piłsudskiego w Żyrardowie

W ślad za uchwałą Rady Miasta Żyrardowa z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie budowy pomnika Józefa Piłsudskiego, Prezydent Wojciech Jasiński ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji pomnika Józefa Piłsudskiego w Żyrardowie.

5YXQbjvtORq9k9zBhHm5vPdG3Xk8E3Rf5pn7ICbbPlV4etcLKvkhbuvDVMSu_22334png.png

Przedmiot konkursuPrzedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji pomnika Józefa Piłsudskiego na działce, o nr. ewidencyjnym 4788/5, położonej przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 2a w Żyrardowie.

Uczestnictwo
Uczestnikami konkuru mogą być absolwenci polskich i zagranicznych wyższych szkół plastycznych, wydziałów plastycznych innych uczelni krajowych lub zagranicznych, absolwentów wydziałów architektury wyższych uczelni polskich lub zagranicznych.

Prawa autorskie
Z chwilą przyznania nagrody na organizatora przechodzi własność wszystkich egzemplarzy pracy konkursowej oraz całość autorskich praw majątkowych do pracy konkursowej.

Termin składania prac – 23.04.2018 , godz. 14:00

Nagroda główna – 10 000 zł brutto
Jury może przyznać dwa wyróżnienia w wysokości 2500 zł brutto (każde)

Strona konkursu
Szczegóły dostępne są w Regulaminie konkursu, stanowiącym załącznik do zarządzenia Prezydenta, opublikowanego w Biuletynie Informacji Publicznej.