ZA-TOR 2017 Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe

Serdecznie zapraszamy w imieniu JM Rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie prof. Stanisława Tabisza oraz współautorów, na wernisaż wystawy:

ZA-TOR 2017 Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe

dnia 23 marca 2018 roku o godz. 16.00, w Galerii Promocyjnej ASP w Krakowie, pl. Matejki 13 (parter)

Warsztaty zorganizowano na przełomie kwietnia i maja 2017 roku na ziemiach Gminy Zator, w Graboszycach, nieopodal dworu pamiętającego koniec szesnastego wieku. Uczestnikami spotkania, którego gospodarzem został burmistrz Gminy Zator Mariusz Makuch, a opiekunem merytorycznym, po części inicjator projektu, prof. Łukasz Konieczko, byli studenci wydziałów artystycznych czterech polskich uczelni. Do Graboszyc przyjechali studenci Instytutu Sztuk Pięknych Akademii im. J. Długosza w Częstochowie, Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu.