W Galerii Promocyjnej trwa wystawa „Brzmienia przestrzeni”

„Brzmienia przestrzeni” to wystawa odbywająca się w Galeria Promocyjna ASP. Ekspozycja jest podsumowaniem warsztatów artystycznych w Dom Plenerowy i Dom Pracy Twórczej ASP w Zakopanem, w których udział wzięli studenci, doktoranci oraz opiekunowie z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Więcej na ➡ bit.ly/BrzmieniaPrzestrzeni

Inicjatorem warsztatów jest dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP, który we wstępie do katalogu towarzyszącego wystawie pisze: „…Artystycznie interesująco zróżnicowany zespół podjął się realizacji twórczego założenia zatytułowanego „Brzmienia przestrzeni”, którego celem było autorskie odniesienie się do specyfiki miejsca i jego przestrzeni, zdiagnozowanie jego natury i złożoności odniesień oraz wielości możliwych konotacji, wykorzystując dostępne tworzywo i szeroko rozumiane środki artystycznego wyrazu. Wyzwaniem podstawowym stało się zbadanie możliwych relacji toposu oraz cech kulturowo-społecznych i wszelkich możliwych odcieni, jakie wpływają na wrażliwą i zaciekawioną osobowość twórcy…”

Z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w wystawie udział biorą:

• dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP
  • mgr Jacek Dudek
  • mgr Natalia Jamróz
  • Natalia Cikowska
  • Justyna Klecha
  • Jagoda Mateja
  • Tomasz Bugajski
  • Kamil Sosin
  • Urszula Bojenko

Z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w wystawie udział biorą:

• dr hab. Maciej Aleksandrowicz, prof. ASP
  • Stanisław Bałdyga
  • Barbara Białek
  • Urszula Danielska
  • Ewa Dąbrowska
  • Jan Gostyński
  • Adrian Lipiński
  • Faustyna Makaruk

Z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w wystawie udział biorą:

• prof. Mariusz Białecki
  • mgr Jan Giełda
  • mgr Rafał Synowiec
  • mgr Szymon Stala
  • Małgorzata Sarnecka

Z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w wystawie udział biorą:

• prof. Jacek Jagielski
  • Karolina Goździewicz
  • Jaśmina Kamińska
  • Marta Rzepińska

Galeria zdjęć z wernisażu wystawy „Brzmienia Przestrzeni”