Andrzej Peller

Andrzej Peller urodził się w 1941 roku w Krakowie. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Prowadzi wykłady z kompozycji, rysunku i perspektywy w Prywatnej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkole Wnętrz i Przestrzeni.

Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową.

Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.