17. edycja konkursu Artystyczna Podróż Hestii

Drogie Studentki i drodzy Studenci,

pole sztuki jest otwarte na Wasze świeże spojrzenie a my jesteśmy otwarci na głos młodego pokolenia. Nie zapominajcie o Artystycznej Podróży Hestii, bo z podróży zawsze wyniesiecie więcej!

Do udziału w tegorocznym konkursie APH zapraszamy studentów IV i V roku wszystkich polskich uczelni i kierunków artystycznych, tworzących w obszarach: malarstwa, grafiki, rzeźby i instalacji, fotografii, sztuki cyfrowej i performance. Zgłoszenia konkursowe przesyłajcie za pomocą panelu online: www.artystycznapodrozhestii.pl/konkurs

Biorąc udział w 17. edycji konkursu APH macie szansę na miesięczny wyjazd rezydencyjny do Nowego Jorku lub Walencji. Możecie też liczyć na mecenat Artystycznej Podróży Hestii i zdobyć 12.000 zł. stypendium.

Rezydencję w Nowym Jorku laureat konkursu APH spędzi u naszych przyjaciół w Residency Unlimited.

Residency Unlimited corocznie przygotowuje rezydencje dla 60 artystów z całego świata. Każdego roku rezyduje tu również 5-8 kuratorów z całego świata a 30 kuratorów z Nowego Jorku i okolic współpracuje na stałe z RU, wprowadzając nowych artystów w świat nowojorskiego artworldu. Warto też wiedzieć, że RU współpracuje także z 1240 organizacjami, fundacjami, grupami artystycznymi i innymi podmiotami z całego świata. Najbardziej znane nazwiska artystów, którzy byli na rezydencji w RU to: Lu Yang, Shurui Lee (Chiny), Soren Engsted (Dania), Sophia Hewson (Australia), Recycle Group (Rosja), Pedro Wirz, (Szwajcaria), Andre Cepeda (Portugalia) Reynier Leyva Novo, Yornel Martinez (Kuba).

Laureat nagrody rezydencyjnej w Walencji będzie mógł natomiast wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje nowoczesny kampus Uniwersytetu UPV (Universitat Politècnica de València).

Na Wydziale Sztuk Pięknych UPV (Universitat Politècnica de València)studiuje 2700 studentów. Wydział składa się z 4 budynków a w nich 13 pracowni malarskich, 10 pracowni rysunkowych, 17 pracowni rzeźbiarskich, 13 sal lekcyjnych, 6 sal komputerowych, biblioteka multimedialną i tradycyjna. Na UPV znajduje się też Centrum Zasobów Audiowizualnych (CRA). UPV posiada 130 umów wymiany z ośrodkami szkolnictwa wyższego i uniwersytetami w 35 krajach a Wydział Sztuk Pięknych organizuje ponad 50 wystaw rocznie poza i wewnątrz UPV. Najbardziej rozpoznawalni na świecie artyści, którzy studiowali na UPV, to: Manolo Valdés, José María Yturralde, Juan Uslé, Victoria Civera, José Miguel García Cortés, Irene Grau, Javier Palacios, Inma Femenía, Alex Francés, Anna Talens, Anna Esteve Llorens, Señor Cifrian, Juan Carlos Rosa Casasola.

Sprawdźcie, jak laureaci poprzednich edycji konkursu APH spędzali swój czas na rezydencjach oraz  dlaczego warto spróbować swoich sił i wysłać pracę do konkursu: https://artystycznapodrozhestii.pl/pl/rezydencje

Nie zwlekajcie z przesłaniem swojej pracy na konkurs APH. Czekamy na Wasze propozycje!