Konkurs architektoniczny „Tworzymy Kraków”

Rusza I edycja konkursu „Tworzymy Kraków”. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie ponadczasowej formy architektonicznej wpisującej się w temat przewodni – kapsułę czasu. Na prace organizatorzy czekają do 26 listopada 2018 r.

Fot. materiały prasowe

Przedmiotem konkursu „Tworzymy Kraków” jest opracowanie nowatorskiego projektu małej lub średniej formy architektonicznej będącej wyobrażeniem autora na temat kapsuły czasu. Zwycięski projekt wybudowany na terenie kompleksu przy ul. Dolnych Młynów 10 stanie się swoistym naczyniem, w którym na kolejne dziesięciolecia zamknięte zostaną prace literacko-plastyczne przedstawiające Kraków i świat dalekiej przyszłości.

Jury weźmie pod uwagę m.in. innowacyjność użytych materiałów i technologii, sposób wkomponowania i skalę obiektu w relacji do otoczenia, a także spójność treści wyrażonej przez funkcję i formę obiektu z tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu.

Projekty oceniać będą: Stanisław Deńko, dr hab. Ewa Janus, prof. ASP, Kazimierz Łatak, Konrad Myślik, Małgorzata Tomczak, dr hab. szt. Józef Wąsacz oraz Ewa Zamorska-Przyłuska.

Szczegóły oraz regulamin na stronie Tworzymy Kraków.

back to top