Konkurs projektowy dla studentów „Szkło po krakosku”

UWAGA! NOWY TERMIN SKŁADANIA PRAC! NA PROJEKTY CZEKAMY DO 22 LISTOPADA!

W czasie pierwszej edycji projektu „Sztuka do rzeczy”, organizowanego przez Gminę Miejską Kraków, Centrum Szkła i Ceramiki ogłosiło konkurs „Szkło w formie” na zaprojektowanie szklanego wazonu. W konkursie wzięło udział 32 studentów z 8 polskich uczelni wyższych, przede wszystkim artystycznych i technicznych. Po roku przerwy, w ramach „Sztuki do rzeczy” 2020 proponujemy kolejny konkurs, tym razem na wykonanie projektu szklanego wyrobu inspirowanego szkłem krakowskimpowstającym w latach 1969–1998 w ówczesnym Instytucie Szkła i Ceramiki.

Konkurs„Szkło po krakosku” ma charakter ogólnopolski, ale inspirowany jest krakowskim, lokalnym produktem. Przeznaczony dla studentów kierunków artystycznych i projektowych  będzie okazją do zaprezentowania nowych, ciekawych pomysłów młodych projektantów.

Nagrodą w konkursie jest realizacja trzech projektów, które zostaną wykonane pod nadzorem projektantów w Centrum Szkła i Ceramiki jako serie limitowane w ilości 10 sztuk każda. Poszczególne sztuki będą numerowane i opatrzone grawerowanym podpisem projektantów. 3 sztuki otrzymają autorzy projektów jako sztuki autorskie. Pozostałe sztuki zostaną odpowiednio wyeksponowane, opisane nazwiskiem autorów i wystawione do sprzedaży w Galerii Lipowa 3. Autor otrzyma 30% prowizji od każdej sprzedanej sztuki.

ARMONOGRAM KONKURSU

13.10.2020 – ogłoszenie konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki

NOWY TERMIN! do 22.11.2020, godz. 23.59:59 -składanie projektów poprzez adres email: konkurs@lipowa3.pl

23.11.-29.11.2020 – ocena prac, dyskwalifikacja prac niezgodnych z Regulaminem, ocena prac przez zespół hutników i konsultantów, wyłonienie zwycięskiego projektu

30.11.2020 – ogłoszenie wyników konkursu na stronie www.lipowa3.pl oraz w mediach społecznościowych Centrum Szkła i Ceramiki. Osobom nagrodzonym werdykt zostanie przekazany na adres poczty elektronicznej podany w zgłoszeniu projektu.

grudzień 2020 – realizacja zwycięskich projektów

Dokumenty do pobrania: