„Połączenie” – wystawa rysunków projektu TRANSMISJA

Plakat do wystawy Slouvislosti

Zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków „Połączenie”. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 24 listopada o godz. 18:00 w Galerii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (C.H. Galeria Bronowice). Jest to już druga odsłona polsko-czeskiego projektu Transmisja, który przyjął formułę biennale. Wystawa „Połączenie” będzie dostępna dla zwiedzających do końca stycznia.Plakat do wystawy SlouvislostiBędzie można na niej zobaczyć prace rysunkowe osób studiujących na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz studentek i studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie. Projekt Transmisja polega na przesyłaniu obrazów na papierze lub nośniku cyfrowym między artystkami i artystami, studiującymi na dwóch różnych uczelniach zagranicznych. Uczestnicy projektu wysyłają do siebie komunikat, czyli swoje prace, a później spotykają się na wystawie.

Zapraszamy do oglądania dokonań młodych, polskich i czeskich studentów, którzy dzielą się z Państwem tym, w jaki sposób rozumieją formę rysunkową i jakie motywy są ważne w ich twórczości.

Autorki i autorzy prac na wystawie:

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie: Weronika Chrząstek, Patrycja Załucka, Aleksandra Olszar, Magdalena Foszczyńska, Jagoda Kubik, Patrycja Patrzałek, Sylwia Marszałek – Jeneralczyk, Dawid Klon, Kamila Wajda, Maciej Pająk, Zuzanna Wozowicz, Małgorzata Głuszczuk

Uniwersytet w Ostrawie: Barbora Šidlová, Johan Auer, Antónia Morihladková, Ondřej Vyvlečka, Marek Geczik, Adéla Becková, Barbora Konvičková, Anna Bujňáková, Romana Floreková, Veronika Kuricová, Anastasia Firsaková

Organizatorzy projektu: Katedra Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Katedra Grafiki i Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie.

Inicjatorzy projektu: prof. dr hab. Mariola Wawrzusiak – Borcz oraz prof. dr hab. Marek Sibinský

Koordynatorki i kuratorki projektu: mgr Maria Woźniak i mgr Oľga Moravcová

Wystawa będzie otwarta od poniedziałku do piątku 15.00–21.00
W soboty 09:00-21:00

Galeria ASP Bronowice ul. Stawowa 61, poziom +1.