Publikacja „Kobiety. Wspominając Akademię” pod redakcją dry hab. Iwony Demko i Jacka Dembosza

Okładka książki "Wspominając Akademię"

Ukazał się dwunasty tom z serii wydawniczej „Wspominając Akademię”, tym razem bohaterkami publikacji stały się kobiety. Celem było stworzenie obrazu Akademii widzianej z perspektywy kobiet związanych z akademią, a także okazją do opowiedzenia historii o ich życiu i pracy.

Iwona DemkoJacek Dembosz zaprosili do współpracy 94 osoby, w efekcie powstało 46 wywiadów. Bohaterkami wywiadów stały się również absolwentki naszego wydziału: Maria Pinińska-Bereś, Małgorzata Olkuska, Dorota Hadrian, Mariola Wawrzusiak, Małgorzata Markiewicz, Anna Praxmayer, Pamela Bożek, Paulina Górniak, Krystyna Nowakowska, Ewa Potocka.

Publikacja jest dostępna w sklepie internetowym Artstore oraz w księgarni Głównej Naukowej na Podwalu (Podwale 6) albo Księgarni Akademickiej (Świętej Anny 6).

Na okładce fotografia rzeźby Dorota Hadrian, „Struktura kryształu”, 2017, cukier, akryl, 60 × 112 × 58 cm. Rzeźba nawiązuje do słynnej Wilczycy Kapitolińskiej, przedstawia Dorotę i jej dzieci.