„Przeszłość Przyszłości” wystawa Pawła Orłowskiego

Zapraszamy na drugą część Wystawy Pawła Orłowskiego „Przeszłość Przyszłości” do Galerii Wydziału Rzeźby 20.01.2021-12.02.2021.

Wystawa jest artystycznym dialogiem rzeźbiarza z przeszłością, którą między innymi reprezentują muzealia ASP. Gipsowe odlewy rzeźb antycznych, dominujące od dziesięcioleci w korytarzach gmachu głównego Akademii, wpisały się w pamięć wielu absolwentów naszej Uczelni. W Galerii Wydziału Rzeźby, w kolejnej odsłonie projektu, zaprezentujemy tzw. „małą formę” rzeźbiarską. Ostatnia część wydarzenia planowana jest na maj – w Noc Muzeów.

Kuratorkami wystawy są dr hab. Ewa Janus i dr Magdalena Szymańska.

Wszystkie wydarzenia będą streamowane na fanpage Muzeum ASP. W przygotowaniu jest wirtualne oprowadzanie po wystawie oraz skaning 3D ekspozycji, a także wydarzenia towarzyszące.

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń na naszym fb.