Wystawa Pracowni Architektoniczno-Rzeźbiarskiej Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie

Przestrzeń – Czas – Forma to wystawa działań Pracowni Architektoniczno-Rzeźbiarskiej na wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Wystawa zostanie udostępniona zwiedzającym od 24 września 2020 roku w sali konferencyjnej Instytutu Dizajnu w Kielcach. Prezentowane rozwiązania przestrzenne zostały opracowane podczas zajęć w pracowni w latach 2017-2019. Podejmowane tematy projektowe ukazują indywidulany charakter i szeroki zakres zainteresowań twórczych studentów krakowskiego Wydziału Rzeźby. Są to zarówno kameralne, odwołujące się do poetyki gestu plastycznego rozwiązania fragmentów przestrzeni miejskiej, jak i koncepcje pomników – monumentalnych form upamiętnienia.

W czasie trwania wystawy planowane są wydarzenia towarzyszące, takie jak spotkania z twórcami krakowskiej ASP oraz prezentacja działań Wydziału Rzeźby, który w zeszłym roku obchodził siedemdziesiątą rocznicę działalności.

Wystawa potrwa do 29.11.20.

Kurator wystawy: dr hab. Bartłomiej Struzik, prof. uczelni