Zapraszamy na wystawę Ewy Wesołowskiej

jedna z prac.

Zapraszamy na wystawę instalacji Ewy Wesołowskiej, absolwentki Wydziału Rzeźby, która odbędzie się w Otwartej Pracowni (Kraków, ul. Dietla 11). Wernisaż odbędzie się 28 stycznia 2022 r. o godz. 19.00. Wystawa będzie czynna do 25 lutego 2022 r. od poniedziałku do piątku  w godz. 18.00-20.00 oraz po umówieniu: 608-470-427.

Wystawa instalacji Ewy Wesołowskiej to rozważania o korelacji rzeźby i przestrzeni w kontekście pamięci, postrzegania i świadomości procesów percepcji.

Marmurowe i granitowe kręgi z mapowanymi projekcjami wideo, w których ślad ręcznej i maszynowej obróbki kamienia spotyka się ze śladami cząstek elementarnych zarejestrowanych w komorze chmurowej w CERN-ie; instalacja będąca rozważaniem japońskiej koncepcji MA – przestrzeni pomiędzy, przestrzeni negatywnej, przestrzeni współistnienia. W tak zarysowanych ramach tworzenia immersyjnych kompozycji przestrzennych, artystka chce zakwestionować tradycję minimalistycznego i postminimalistycznego rozumienia rzeźby, próbując przywrócić instancje zapisu gestu artysty i śladu procesu twórczego jako ważnych komponentów doświadczenia spójności całości sytuacji.

Na Wystawie prezentowana będzie instalacja realizowana w ramach doktoratu.

Kurator: Sebastian Stankiewicz

Ewa Wesołowska – absolwentka Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie (2007) i Królewskiego Instytutu Sztuki (KKH) w Sztokholmie (2021). Stypendystka Miasta Krakowa (2011) i Ministra Kultury i Sztuki (2006). Laureatka Dyplomu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych (2008).