Zapraszamy na wystawę „Punkt wspólny”!

Punkt wspólny

• Wernisaż: 08.11.2023, godz. 13:00, High 5ive 4, ul. Pawia 21
  • Data: 08.11.2023 –01.03.2024
  • Miejsce: High 5ive 3, ul. Pawia 17 |High 5ive 4 ul. Pawia 21 | High 5ive 5, ul. Pawia 23
  • Kurator: Jacek Dudek
  • Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

W kompleksie High5ive można oglądać nową wystawę „Punkt wspólny” prezentującą prace studentek i studentów Pracowni Rzeźby w Metalu Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. Ekspozycja powstała we współpracy z Colliers Asset Services, a obejrzeć ją można w budynkach Three, Four i Five.

Celem wystawy jest zaprezentowanie odmiennych postaw twórczych młodych artystek i artystów. Zetkniemy się zarówno z rzeźbami, wieloelementowymi kompozycjami abstrakcyjnymi, jak również obiektami o charakterze instalacyjnym.

Każda z prezentowanych prac jest odrębną opowieścią. Tym, co je łączy jest materiał, jakim jest metal, jednak odmienne strategie pracy w tworzywie, przekładają się na szeroki pejzaż rozwiązań formalnych. Pozwala to obserwować, jak wiele wrażliwości potrzebują młodzi twórcy w poszukiwaniu własnego języka wypowiedzi. Prezentowane dzieła powstały na przestrzeni pięciu lat i są przekrojem działań w Pracowni Rzeźby w Metalu.

W ramach wystawy można zobaczyć prace: Aleksandry Olszar, Bogdana Popardowskiego, Sabiny Wojtasińskiej, Jakuba Prokopa, Julii Soleckiej, Karola Wyciska, Natalii Prządo, Mileny Pułaczewskiej, Karoliny Stefańskiej i Patryka Dudka. Kuratorem wystawy jest Jacek Dudek.