Dzień Otwartych Drzwi – 2 kwietnia 2022 r.

Plakat dotyczący dnia otwartych drzwi

Tegoroczna edycja Dnia Otwartych Drzwi odbędzie się w sobotę 2 kwietnia. Zapraszamy wszystkich kandydatów na studia. Spotkanie będzie okazją do prezentacji pracowni i rozmowy z pedagogami i pedagożkami, pracownikami i pracowniczkami, studentami oraz studentkami. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji.

Przyjdźcie do gmachu głównego ASP (pl. Matejki 13) poznać Wydział Rzeźby!

Program składa się z dwóch części: pierwsza z nich to oprowadzanie po pracowniach Wydziału Rzeźby oraz wykład prezentujący aktualne prace studenckie; druga część to warsztaty rzeźbiarskie dla kandydatów na studia, na które będzie można się zapisać poprzez formularz zgłoszeniowy. UWAGA: ze względu  na duże zainteresowanie warsztatami lista zapisów została zamknięta. Zapraszamy na drugą edycję warsztatów końcem kwietnia. Więcej informacji wkrótce.

Oprowadzania po Wydziale Rzeźby

Oprowadzania będą okazją do prześledzenia fascynującego procesu powstawania prac rzeźbiarskich, jak również do spotkania z prowadzącymi pracownie profesorami oraz studentami.

10.00–11.55 – Oprowadzanie po WR (Maja Woźniak): Dziekanat wraz z Galerią WR, Pracownia Rzeźby I (prof. Jan Tutaj), Pracownia Rzeźby III (prof. Karol Badyna), Pracownia Rzeźby w Kamieniu (dr Marcin Nosko), Pracownia Ceramiki (dr Magdalena Cisło), Pracownia Brązu (dr Sławomir Biernat), Pracownia Projektowania Architektonicznego (Jan Kuka), Pracownia Rzeźby Cyfrowej (dr Piotr Idzi) 12.00–13.00 – Wykład/prezentacja WR (dr Janusz Janczy)

13.00–15.00 ­– II Oprowadzanie po wydziale WR (bez udziału prowadzących)

Program Warsztatów Rzeźbiarskich 2022

10.00–13.00 – Rzeźba, portret w Glinie (przywitanie uczestników, krótkie wprowadzenie przedstawiające podstawy konstrukcji głowy oraz strategię pracy)