Zapraszamy na wystawę „U_lotne 3”

Okładka zaproszenia na wystawę "U lotne 3"

Dyrektor Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi Jan Powałka i Dziekan Wydziału Rzeźby ASP w Krakowie prof. Jan Tutaj zapraszają na wernisaż wystawy rzeźby i form rysunkowych studentów Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie „U_lotne3”, który odbędzie się w czwartek, 24 marca 2022 r. o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia w Czeladzi (ul. Dehnelów 45). Wystawa będzie czynna od 25 marca do 29 kwietnia 2022 r.

Plakat wystawy "U lotne 3"
Dziekan Wydziału Rzeźby prof. Jan Tutaj zaznacza:

„Wystawa jest kolejną edycją ukazującą wybrany dorobek studentek i studentów Wydziału Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Koncepcja prezentacji opiera się na zestawieniu różnorodnych postaw twórczych młodych twórców oraz szerokich możliwości programowych, realizowanych na wydziale. Prezentowane spektrum prac przestrzennych, ograniczone w zasadzie tylko możliwościami wystawienniczymi, ukazuje zainteresowania twórcze, intrygujące rozwiązania plastyczne oraz bogatą wrażliwość artystyczną i specyficzne wyczulenie na szereg zjawisk obserwowanych, przeżywanych i przeobrażanych twórczo przez pokolenie najmłodszych adeptów sztuki.

Prezentowane prace to szeroko rozumiana przestrzeń rzeźby i obiektu oraz eksperymenty rysunkowe, które przekraczają ramy klasycznie rozumianej dyscypliny.”