Konkurs MN w Krakowie „Rysunkiem o rysunku”

Studentów i doktorantów Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie zapraszamy do udziału w wyjątkowym konkursie organizowanym w ramach wystawy Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej ASP.

Do wygrania mamy dla Was tablety graficzne od firmy WACOM i pakiety Programu Corel Painter od firmy Corel Corp.!

Czym jest dzisiaj rysunek? Jakie jest jego dzisiejsze znaczenie i funkcja? Czy można traktować go jako autonomiczną formę wyrazu artystycznej ekspresji? Te pytania chcemy zadać studentom i doktorantom krakowskiej ASP.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dowolną techniką rysunkową szeroko rozumianej praktyki w tym zakresie pracy interpretującej hasło „Rysunkiem o rysunku: od techniki do autonomii przekazu”.

Więcej szczegółów, oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj >> https://bit.ly/2Gm5NfM

Zgłoszenia konkursowe możecie do 12.05.2019 wysyłać na adres konkurs@mnk.pl. W tytule maila prosimy wpisać „Konkurs – Rysunkiem o rysunku”.

Do wygrania, dzięki uprzejmości firm WACOM oraz Corel Corp., atrakcyjne nagrody:
– Tablet Cintiq 16 i pakiety programu Corel Painter (I miejsce)
– Tablet Intuos Pro M i pakiety Programu Corel Painter (II miejsce)
– Tablet Intuos S Bluetooth i pakiety programu Corel Painter (III miejsce)

Tymczasem na zdjęciu: Jerzy Nowosielski, Akt z oknem, karton, tusz, 1966, Muzeum Narodowe w Krakowie.