Zapraszamy na wystawę O.W.L. Collective

Jedna kobieta siedzi, a trzej mężczyźni stoją.

Zapraszamy na wystawę O.W.L. Kollektiv do MODULGALERIE (U-Bahn Passage Lorenzkirche). Wystawa będzie prezentowana od 9 października 2022 r. do 5 lutego 2023 r.

Kolektyw artystyczny O.W.L. został założony w 2020 roku przez grupę artystów związanych z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie: Natalię Kopytko, Bartka Węgrzyna, Tomasza Bugajskiego oraz Marcina Sipiorę. Na metodologię twórczą kolektywu składają się procesy: digital-to-analog, analog-to-digital, archeologia dzieciństwa, recycling/wtórne życie dzieła, dzięki którym powstaje środowisko otwarte, pełne drogowskazów prowadzących po sieci relacji przestrzeni do obiektów, struktur do symboli. Ważnym elementem tej metodologii jest pozbywanie się zamkniętych form artefaktów, poświęcenie autorstwa na rzecz postawy kolektywnej, co ma na celu stworzenie eksperymentu wystawienniczego oraz dokonanie fuzji idei, relacji, kontekstu, materiału oraz języka.

Grafika: Marcin Sipiora

KuratorKa: Marcin Sipiora & Kasia Prusik-Lutz

Jedna kobieta siedzi, a trzej mężczyźni stoją.