„Ile właściwie było wielkich artystek?” Wystawa indywidualna Iwony Demko w mia ART Gallery

Ile właściwie było wielkich artystek

20 listopada o godz. 18.00 została otwarta wystawa indywidualna dry hab. Iwony Demko we wrocławskiej mia ART Gallery. Wystawa jest poświęcona poszukiwaniom archiwalnym pierwszych studentek krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Iwona Demko od pięciu lat prowadzi badania szukając śladów kobiet, które znalazły się na archiwalnej liście z 1919/1920 r. W 2018 r. została wydana publikacja jej autorstwa „Zofia Baltarowicz-Dzielińska. Pierwsza studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie”. Na wystawie poznamy kolejne studentki z archiwalnej listy. Oprócz prac wykonanych przez Iwonę Demko można oglądać prace wypożyczone od potomkiń i potomków pierwszych studentek: Anny Miączyńskiej-Van Veen, Anety i Krzysztofa Tyl, Urszuli Grabowskiej, Magdaleny Korczak. Tym samym uczestniczkami wystawy stały się: Zofia Baltarowicz-Dzielińska, Irena Borzęcka-Kozłowska, Irena Czarnota-Bojarska, Danuta Dzielińska, Stefania Feill, Maria Fromowicz-Simeoni, Maria Gutkowska-Rychlewska, Izabella Koziebrodzka (Ścibor-Rylska), Helena Kozłowska-Dąbrowska, Bala Leser/Zofia Woźna, Helena Loria, Zofia Mars, Halina Miączyńska, Natalia Milan, Olga Niewska, Izabella Polakiewicz-Wichlińska, Janina Reichert-Toth, Zofia Rudzka, Romana Szereszewska/Joanna Grabowska.

Wystawa trwa do 11 grudnia 2021 r. W dniu tym o godz. 17.00 odbędzie się oprowadzanie po wystawie.

Info o wystawie na www.

Dokumentację fotograficzną można znaleźć na www.